środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Orszak Trzech Króli przemaszeruje przez Gamów

03.01.2020 11:56 | 0 komentarzy | mad

W poniedziałek 6 stycznia przez sołectwo Gamów w gminie Rudnik przemaszeruje Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli przemaszeruje przez Gamów
W rolę jednego z mędrców wciela się Piotr Rybka. Wcześniej w orszaku uczestniczył m.in. jako prezes OSP Gamów, właściciel ośrodka rekreacji konnej i hipoterapii, a zarazem mieszkaniec tej wsi. Od ubiegłorocznej edycji uczestniczy w wydarzeniu już jako wójt gminy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Racibórz bez Orszaku Trzech Króli, ale Gamów już tak. To już czteroletnia tradycja, o którą dbają wszystkie organizacje społeczne oraz miejscowa parafia. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy fundacji Trzech Króli, dzięki czemu do wioski trafiają kolorowe korony, nalepki oraz śpiewniki.

Orszak wyruszy spod kościoła pw. św. Anny, poprzedzi go jednak kolędowanie w kościele, gdzie wystąpią uczniowie Parafialnego Towarzystwa Oświatowego w Gamowie. Tę część zaplanowano na godzinę 14.00. Po koncercie mieszkańcy zgromadzą się pod świątynią, gdzie zlokalizowana zostanie szopka. Tam po powitaniu trzech mędrców i pokłonieniu się Dzieciątku i Świętej Rodzinie, orszak wyruszy pod remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. Na 15.00 zaplanowano zakończenie oraz poczęstunek.

Tegoroczne Orszaki Trzech Króli organizowane wspólnie z fundacją przejdą przez ponad 870 miejscowości w Polsce oraz w kilkunastu miejscach poza jej granicami.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.