Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Wpadli z narkotykami w Jastrzębiu-Zdroju

03.01.2020 11:06 | 0 komentarzy | ska

Mundurowi z Jastrzębia odnotowali dwa zdarzenia związane z nielegalnymi substancjami. 52-latek wpadł z narkotykami w Jastrzębiu-Zdroju w ręce policji. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie danych okazało się, że jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali również 43-latkę z powiatu raciborskiego, która posiadała przy sobie kilka rodzajów narkotyków. 

Wpadli z narkotykami w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wpadli z narkotykami w Jastrzębiu-Zdroju

W nocy ze wtorku na środę podczas patrolowania ulicy Kurpiowskiej policjanci zauważyli mężczyznę, którzy na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. - W wyniku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie kontroli osobistej 52-latka, mundurowi znaleźli środki zabronione. Poszukiwany, który nie posiada, stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany i trafił do komendy - informuje Halina Semik, oficer prasowa KMP Jastrzębie-Zdrój. Mężczyzna zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie musiał odbyć wymierzoną mu przez sąd karę. Ponadto za posiadanie substancji zabronionych zatrzymanemu grożą 3 lata więzienia.

Z kolei podczas rutynowego patrolu policjanci zauważyli stojący na jednym z parkingów samochód volvo, w którym siedziały dwie kobiety w wieku 30 i 43 lata, które na widok mundurowych stały się wyraźnie poddenerwowane. W trakcie kontroli przewożonego bagażu u 43-latki ujawniono środki zabronione w postaci marihuany o wadze 2,13 grama, 3,35 grama katynonu, oraz narkotyki w postaci tabletek o wadze 1,93 grama. Kobieta została zatrzymana, a w trakcie przeszukania okazało się, że kobieta miała przy sobie jeszcze 2,18 grama amfetaminy. Za posiadanie substancji zabronionych kobiecie grozi 3 lata więzienia.