Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

W Gorzycach ósmoklasiści poradzili sobie gorzej niż gimnazjaliści

04.01.2020 19:00 | 26 komentarzy | art

W 2019 roku po raz pierwszy odbyły się egzaminy dla uczniów kończących klas 8 szkół podstawowych. W Gorzycach nie wypadły najlepiej.

W Gorzycach ósmoklasiści poradzili sobie gorzej niż gimnazjaliści
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GORZYCE Uczniowie egzaminy ósmoklasisty zdawali z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i w niektórych gminach z języka niemieckiego. Na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy w Gorzycach wyniki tych egzaminów podsumowała Sylwia Czarnecka, zastępca wójta gminy Gorzyce, zajmująca się oświatą. – Najlepiej ze wszystkich trzech przedmiotów spisali się uczniowie z Czyżowic. Natomiast nasza gmina w porównaniu do województwa i powiatu wypadła trochę słabiej – powiedziała Sylwia Czarnecka.

Najlepszy wynik z języka polskiego uzyskali uczniowie szkoły w Turzy Śl., z matematyki – w Czyżowicach, z angielskiego również w Czyżowicach. Czarnecka zwróciła uwagę na to, że szkoły z terenu gminy Gorzyce osiągnęły słabszą średnią wyników z poszczególnych przedmiotów na tle województwa i powiatu. W egzaminie z języka polskiego średnia uzyskana w gorzyckich szkołach pozwoliła uplasować się gminie na 6. miejscu w powiecie (64,12% to średni wynik w województwie, 64,47% w powiecie wodzisławskim, 63,89% w gminie Gorzyce), z matematyki na 5. (44,74% w województwie, 44,15% w powiecie, 43,83% w gminie Gorzyce), z angielskiego 7. w powiecie (60,23% w województwie, 57,35% w powiecie, 56,33% w gminie Gorzyce).