Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Koniec Dni Wodzisławia na stadionie. Trzeba zacisnąć pasa

02.01.2020 12:08 | 15 komentarzy | mak

- Nie planujemy realizacji Dni Wodzisławia Śląskiego na stadionie miejskim - poinformował prezydent Mieczysław Kieca na posiedzeniu komisji budżetu.

Koniec Dni Wodzisławia na stadionie. Trzeba zacisnąć pasa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na grudniowej komisji budżetu prezydent Mieczysław Kieca przekazał radnym, że kolejne Dni Wodzisławia nie zostaną zorganizowane na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej. Ma to związek ze "spinaniem budżetu". Chodzi więc o oszczędności. - Nie planujemy dni miasta z takim rozmachem, jak do tej pory. Nie stać nas na realizację tak dużej imprezy z wykorzystaniem dużych podmiotów zapewniających m.in. artystów - poinformował włodarz.

Jeśli nie na stadionie, to gdzie? - Czy to oznacza, że Dni Wodzisławia wrócą na rynek? - pytał radny Łukasz Chrząszcz. Obecny na komisji budżetu dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury Krzysztof Jaroch wyjaśnił, że miejsce organizacji imprezy zostanie ustalone w momencie, gdy będzie znany budżet wydarzenia - a dokładnie szczegółowy plan finansowy. Bo na razie wiadomo tyle, że dotacja dla WCK ze strony miasta ma wynieść ponad 286 tys. zł (to WCK na zlecenie miasta jest organizatorem imprezy).

Na stadionie miejskim na pewno - wzorem lat ubiegłych - odbędzie się reggae festiwal.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.