środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Zjechał z jezdni, skosił dwa słupy i wpadł do rowu

02.01.2020 09:23 | 0 komentarzy | żet

Informacja o interwencjach strażaków z powiatu raciborskiego w końcówce 2019 roku i na początku 2020 roku.

Zjechał z jezdni, skosił dwa słupy i wpadł do rowu
zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy. Najpierw o godz. 10.49 ochotnicy z Krowiarek wycięli nadłamany konar, który zwisał nad jezdnią ulicy Raciborskiej.

O godz. 16.57 strażacy zawodowi oraz ochotnicy udali się na ul. Ogrodową w Żerdzinach, gdzie doszło do kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem golfem mężczyzna zjechał z jezdni, zniszczył dwa znaki drogowe i zakończył jazdę w rowie. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia, uprzątnęli jezdnię z resztek rozbitego pojazdu, a następnie wyciągnęli pojazd na jezdnię, skąd odjechał na lawecie. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł.

Ostatnia w 2019 r. roku interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru szopy przy ul. Fabrycznej w Pietrowicach Wielkich (godz. 22.19). Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia mogło być podpalenie. Było to 1580. zdarzenie odnotowane przez strażaków z powiatu raciborskiego w 2019 r.

1 stycznia 2020 r. strażacy wyjechali do akcji tylko raz. Niespełna kwadrans po północy otrzymali zgłoszenie o pożarze altany przy ul. Cegielnianej w Raciborzu. Na miejscu nie potwierdzono tej informacji. Prawdopodobnie zgłaszających zaniepokoił dym, który unosił się w tym rejonie po odpaleniu fajerwerków.