Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Miedonia pożegna ruinę po starej szkole

29.12.2019 19:17 | 0 komentarzy | ma.w

Do końca stycznia ma być wyburzony obiekt przy ul. Podmiejskiej 34 w dzielnicy Raciborza. Starał się o to od lutego radny Józef Galli. O to miejskie zlecenie starały się 22 firmy, w tym dwie raciborskie. W miejscu starej szkoły ma powstać wiata integracyjna.

Miedonia pożegna ruinę po starej szkole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Józef Galli sygnalizował, że z dachu zrujnowanego budynku po szkole spadają dachówki, a niebezpieczeństwo stwarzają zdewastowane włazy szamba. - Obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym i stwarza zagrożenie dla życia mieszkańców dzielnicy - argumentował zeszłej zimy J. Galli. Miasto próbowało sprzedać nieruchomość jeszcze gdy prezydentem był Mirosław Lenk, ale bez pozytywnego skutku. Ostatni przetarg ogłoszono w 2017 roku, żądając za obiekt 55 tys. zł.

Zanim Miasto stało się właścicielem budynku, ten należał do Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Sukkot” z Wrocławia. Stara szkoła ma powierzchnię 480 m kw i stoi na działce o pow. 867 m kw.

Miasto oszacowało koszt rozbiórki na 288 tys. zł. W lutym prezydent Dariusz Polowy odmówił - z uwagi na brak pieniędzy - realizacji apelu radnego z Miedoni.

W grudniowym przetargu, do którego stanęły 22 firmy, udało się znaleźć wykonawcę, który ma rozebrać ruinę za 35 tys. 424 zł. Jest nim PPU Wojciech Czapliński z Czerwionki-Leszczyn. Miejskim zamówieniem zainteresowały się dwie firmy z Raciborza: Borbud (za 88 tys. zł) i S-Jan Bud Jan Szczotka (za 125 tys. zł).

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.