Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Racibórz wciąż bez sylwestra w plenerze i bez ograniczeń w fajerwerkach

29.12.2019 17:14 | 8 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy na razie wyklucza organizację przez magistrat sylwestrowej imprezy „pod chmurką”. Co do ograniczeń w hucznym przywitaniu Nowego Roku włodarz zachowuje dystans, bo sam jest entuzjastą nocnej pirotechniki.

Racibórz wciąż bez sylwestra w plenerze i bez ograniczeń w fajerwerkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podobnie jak w latach ubiegłych jedyną imprezę sylwestrową przewiduje ostatniego dnia roku Raciborskie Centrum Kultury i jest to wydarzenie dla miłośników operetki. Zapytany o możliwość organizacji miejskiej imprezy sylwestrowej prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówi, że nie było i nie ma aktualnie takich planów na przyszłość. - Chyba, że pojawi się w mieście taka potrzeba - zaznacza D. Polowy pytany czy „sylwestra pod chmurką” nie będzie do końca jego kadencji. Poleca w tę noc wizytę w RCK. Na grudniowej konferencji posesyjnej Polowy napomknął też o imprezie z laserami na Zamku Piastowskim, ale ten projekt - mimo, że o nim dyskutowano - nie dojdzie do skutku.

Włodarz wypowiedział się przed dziennikarzami także na temat korzystania z fajerwerków w sylwestra. Wiceprezydent Raciborza Michał Fita zachęcał na ostatniej w 2019 roku sesji rady miasta, by zamiast na sztuczne ognie, raciborzanie wydali pieniądze na karmę dla psów i kotów, przebywających w miejskim schronisku na Ostrogu. - Każdy ma prawo spędzić tę noc tak, jak uważa - powiedział włodarz miasta. W kwestii zamiany pirotechniki na psią karmę Polowy stwierdził, że to inicjatywa jego zastępcy, a sam jako zwolennik strzelania, planuje przywitanie Nowego Roku w sposób tradycyjny, choć niekoniecznie w Raciborzu. D. Polowy jest miłośnikiem jazdy na nartach i niewykluczone, że wybierze się w tym czasie w polskie góry.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza