Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Prezydent Polowy zgadza się z ministrem Wosiem w sprawie szkół

24.12.2019 07:15 | 1 komentarz | ma.w

Zapytany o komentarz do stanowiska Michała Wosia na temat ewentualnej likwidacji szkoły w Raciborzu, włodarz miasta powiedział co dalej zamierza w tej sprawie.

Prezydent Polowy zgadza się z ministrem Wosiem w sprawie szkół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dariusz Polowy odpowiedział na grudniowej konferencji posesyjnej. Zaznaczył, że zgadza się z panem ministrem, co do tego, że zamykanie szkół to ostateczność. Prezydent zaznaczył, że dotąd nikt z urzędu konkretnych propozycji nie wysuwał. - Nie formułowano tego w ten sposób, że planujemy likwidację - bronił się D. Polowy. Twierdzi, że magistrat podejmuje dalsze kroki zalecone w analizie firmy Vulkan. - Pochylamy się nad tym, aby być najbardziej rzetelnym przy rozwiązywaniu problemu 1000 wolnych miejsc w szkołach - oznajmił włodarz.

Polowy przypomniał, że po przejęciu przez Miasto szkół, uczyło się w nich 7,5 tys. dzieci i młodzieży, a pracowało 570 nauczycieli. Teraz uczniów jest 3,4 tys., a nauczycieli - 517.

Zawsze trzeba analizować sytuację pod kątem racjonalizacji wydatków - uważa D. Polowy. Dlatego w urzędzie szukają ogniska kosztów. - Pewne rozwiązania już robimy, są sugestie rodziców. W budżecie widać, że sytuacja już jest inna niż przed rokiem, gdzie trzeba było dołożyć pieniędzy do budżetu, żeby nauczyciele dostali pensje - zauważył prezydent.

Zatem czy prezydent będzie w ogóle proponował radzie miasta zamknięcie jakiejś placówki? Czy też odłoży temat cięć w oświacie na kolejny rok? - Zawsze mówiłem, że trzeba przeanalizować i zdecydować, gdzie idziemy i na co się godzimy - skwitował D. Polowy. Potwierdził jedynie, że z dalszych rozważań wyłączona jest SP18. - Taka opcja w ogóle nie może być przedmiotem rozważań, to wynika z prostej arytmetyki, naszych i rodziców obliczeń - podsumował Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza