Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Radna Biskup proponuje kadencyjność dyrekcji w szpitalu

23.12.2019 21:35 | 0 komentarzy | ma.w

Członkini klubu PiS w raciborskiej radzie powiatu złożyła u starosty Grzegorza Swobody interpelację na temat zarządzania szpitalem rejonowym. Pyta włodarza o „konkretną kadencyjność” i określenie czasu sprawowania funkcji dyrektora lecznicy.

Radna Biskup proponuje kadencyjność dyrekcji w szpitalu
Radna Elżbieta Biskup pyta o przyszłość dyrekcji szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interpelacja Elżbiety Biskup została złożona 19 grudnia, na sesji powiatowej.

- Dużo mówiło się i zapewne mówić się będzie na komisji branżowej jak i na samych sesjach o sposobie zarządzania naszym powiatowym szpitalem - zaczęła radna Biskup.

Zaznaczyła, że aktualnie, co do określania czasu sprawowania kadencji dyrektora szpitala obowiązuje ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej — tj. art. 49 tej ustawy (konkursy na stanowiska w podmiocie leczniczym).

Elżbieta Biskup stwierdziła, że jako nowa radna (pełni mandat od sierpnia tego roku, zastąpiła szefową komisji zdrowia Katarzynę Dutkiewicz) przysłuchuje się m.in. narzekaniu na sposób zarządzania szpitalem (szefuje mu od ponad 12 lat Ryszard Rudnik). - Może właśnie konkretna kadencyjność uściślona np. regulaminem organu prowadzącego szpital co do tej kwestii, rozwiałaby wszelkie wątpliwości co do trafności danej koncepcji w funkcjonowaniu naszego szpitala? - zakończyła swą interpelację do starosty raciborskiego. Radna poprosiła go o pisemną odpowiedź.