Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Podróże Polowego: gdzie bywał i po co? [Konferencja posesyjna]

23.12.2019 21:12 | 1 komentarz | ma.w

Włodarz Raciborza poinformował 23 grudnia grono dziennikarzy o tym, co było celem jego ostatnich wyjazdów do Warszawy. Na sesji dociekał tego radny Paweł Rycka, który prawdopodobnie nie doczeka się odpowiedzi oficjalnej. Przed prasą Dariusz Polowy nie miał tajemnic.

Podróże Polowego: gdzie bywał i po co? [Konferencja posesyjna]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Głowa miasta była w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odbyły się rozmowy z Justyną Orłowską zastępcą dyrektora Departamentu GovTech. Polowy szukał tam pomocy w namierzeniu osób niepłacących podatku śmieciowego (w Raciborzu jest takich mieszkańców aż 6 tys.). Z problemem tym poradził sobie Świdnik, gdzie uszczelniono system składania deklaracji śmieciowych. - GovTech może pomóc także przy innych wyzwaniach dla samorządu z wykorzystaniem technologii informatycznych - powiedział Dariusz Polowy.

Prezydent Raciborza wszedł w kontakt z pracownikami Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Tam rozmawiał z dyrektorem Piotrem Arakiem. - Przed Miastem stoi wyzwanie, musimy stworzyć nową strategię rozwoju dla Raciborza, na kolejny okres, na lata 2020-30. W przyszłym roku musimy to zrealizować - wyjaśniał D. Polowy. Strategia ma powstać w oparciu o zasoby kadrowe PIE.

Głowa naszego miasta spotkała się też z Pawłem Ciećko Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska. Polowy nazwał go „starym znajomym”. Ciećko był w Raciborzu oddając do użytku stację monitorowania jakości powietrza (przy dawnej SP4).

Prezydent Polowy rozmawiał także ze „świeżo upieczonym” wiceministrem spraw zagranicznych raciborzaninem Pawłem Jabłońskim.

W Warszawie włodarz ustalił, że Racibórz na pewno znajduje się na rządowej liście 100 obwodnic, które mają być budowane w najbliższych latach.

D. Polowy miał też „przystanek” w ministerstwie rozwoju, gdzie przeciera ścieżkę w staraniach o „poważnego inwestora” dla Raciborza.

Prezydentowi nie udało się dotrzeć do szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, gdzie zamierza szukać pieniędzy na walkę ze smogiem.