Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Rozwód bez orzekania o winie – jak go uzyskać?

17.12.2019 13:48 | 2 komentarze | (s)

Chcesz otrzymać rozwód? W takim przypadku pierwszym etapem powinien być wybór jego typu, a także przygotowanie odpowiedniego pozwu rozwodowego.

Rozwód bez orzekania o winie – jak go uzyskać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Statystyki pokazują, że obecnie rozwodzi się znacznie więcej małżeństw niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Na rozwód decyduje się nawet około 1/3 nowo zawieranych małżeństw, w tym największy odsetek można zauważyć w większych miastach. Rozwód jako rozwiązanie związku małżeńskiego może nastąpić wtedy, gdy pomiędzy małżonkami doszło do trwałego i zupełnego zerwania więzi na poziomie emocjonalnym, fizycznym, a także gospodarczym.

Sprawa rozwodowa bez orzekania o winie

Zgodnie z polskimi przepisami prawa rozwód można uzyskać bez orzekania o winie lub też z orzekaniem o winie jednego czy każdego z małżonków. Najczęściej wybór pada na rozwód bez orzekania o winie, który jest szybszy i łatwiejszy do uzyskania. Rozwód bez orzekania o winie będzie wymagał przygotowania pozwu rozwodowego, w którym małżonek wnosi o rozwód. Pozew ten może zawierać także inne wskazania, na przykład dotyczące przyznania opieki nad dzieckiem, alimentacji. Po wniesieniu pozwu wraz z opłatą do odpowiedniego sądu należy zaczekać na kontakt i wyznaczeni terminu rozprawy. Najczęściej rozwód bez orzekania o winie można otrzymać już po 1-2 rozprawach sądowych, czyli w ciągu kilku miesięcy.

Rozwód z pomocą adwokata

Co prawda do rozwodu nie jest potrzebna kancelaria adwokacka Katowice czy też w innej lokalizacji, w zależności od miejsca rozwodu, to jednak wielu małżonków planujących takie posuniecie decyduje się na skorzystanie ze wsparcia prawnika. Prawnik będzie mógł udzielić porad związanych z rozwodem, a także opieką nad dziećmi, alimentami i podziałem majątku. Przygotuje dla klienta pozew rozwodowy, a także może reprezentować go podczas rozpraw sądowych. Szukasz dobrego adwokata w Katowicach i okolicach? Wpisz do wyszukiwarki słowa „adwokat Katowice” albo „kancelaria adwokacka Katowice”, aby już teraz znaleźć adresy prawników specjalizujących się w rozwodach i umówić się na spotkanie.

Materiał zewnętrzny