Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Radny Klima chce się dzielić „świątecznym nadmiarem”

17.12.2019 12:29 | 1 komentarz | ma.w

Samorządowiec z Raciborza zaproponował, by nie marnować poświątecznych przysmaków, tylko wystawić je przy kościołach, jak dar dla ubogich raciborzan. - Zamiast martwić się kto to zje, podzielmy się z innymi - sugeruje Piotr Klima.

Radny Klima chce się dzielić „świątecznym nadmiarem”
Piotr Klima szef komisji gospodarki miejskiej RM Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najbliższe święta Bożego Narodzenia będą:

Swoją propozycję złożył na posiedzeniu komisji budżetowej. - Chciałbym, mając na uwadze ubogich, głównie dzieci z wielodzietnych rodzin i samotne starsze osoby, zorganizować punkty w mieście, gdzie mieszkańcy mogliby podzielić się swym „świąteczny nadmiarem”. Niech rozdadzą owoce, słodycze, jednym słowem to co będzie im zbywać po świętach - wyjaśnił radny Klima.

Jego zdaniem często w okresie świątecznym dochodzi do sytuacji, że zbyt duża ilość przygotowanego jedzenia powoduje zmartwienie, „bo się zmarnuje”. - Gospodynie zastanawiają się, a kto to wszystko zje? Znowu tyle rzeczy zostało, się zmarnuje. Trzeba to wynieść na śmietnik bo się psuje - opowiadał radnym P. Klima.

Radny proponuje wystawić w mieście na okres kilku dni wielkie kosze wiklinowe, np. na stolikach przed kościołami i różnymi miejscami, np. na raciborskim Rynku. Do tych koszy wrzucano by „świąteczny nadmiar” jedzenia.

- Pomysł spodobał się radnym, jednak zauważono, że jest za krótki czas na przygotowanie. A ja myślę, że sprawa jest prosta. Gdyby proboszczowie przekazali tę ideę wiernym i zachęcili w najbliższą niedzielę, w ogłoszeniach parafialnych, to dla wielu ludzi byłaby to przyjemność, że mogą pomóc, a dla tych co skorzystają byłyby to lepsze święta - podsumował Piotr Klima.

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz