Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Czesi chcą przebudować Poprzeczną i Graniczną

14.12.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Pięć ofert wpłynęło do Urzędu Gminy w Godowie na zaprojektowanie i przebudowę dróg na ulicach Poprzecznej i Granicznej w Gołkowicach i Skrbeńsku.

Czesi chcą przebudować Poprzeczną i Graniczną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwoty zaproponowane przez oferentów wahają się od 4 mln 450 tys. zł do 7 mln 720 tys. zł. Gmina zaplanowała w budżecie na ten cel 5 mln 745 tys. zł. - Najtańsza oferta jest więc sporo niższa od tego co przewidywaliśmy – nie kryje zaskoczenia Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Obecnie oferta ta badana jest pod kątem poprawności. Jeśli wszystko będzie w porządku, gmina podpisze z oferentem umową. Jeśli nie, weźmie pod uwagę kolejną ofertę, która opiewa na kwotę 5 mln 740 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że do przetargu przystąpiła firma z Czech, a dokładnie z Pardubic, która zaproponowała kwotę niespełna 6 mln zł. Ich oferta jest jednak dopiero trzecia w kolejności pod względem ceny, więc szanse na to, że Czesi otrzymają kontrakt są niewielkie. Gmina musiałaby się dopatrzeć nieprawidłowości w dwóch tańszych ofertach.

Przetarg odbywa się w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Firma, która go wygra będzie musiała najpierw wykonać projekt przebudowy, a dopiero później ją zrealizować. Całość zadania ma być gotowa do końca maja 2022 r. Gmina na zadanie pozyskała nieco ponad 4 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

(art)