Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Wahadło na głównej drodze w Rydułtowach. Trzeba swoje odstać

10.12.2019 15:10 | 7 komentarzy | mak

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach od lat obiecywał remont skrzyżowania ulic Raciborskiej i Mickiewicza w Rydułtowach, gdzie powstał niebezpieczny uskok. Wreszcie prace ruszyły. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami, bo na Raciborskiej obowiązuje ruch wahadłowy. 

Wahadło na głównej drodze w Rydułtowach. Trzeba swoje odstać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O niebezpiecznym garbie na skrzyżowaniu ul. Raciborskiej i Mickiewicza w Rydułtowach pisaliśmy nie raz. Nic dziwnego, skoro zaczął on doskwierać kierowcom już w... 2016 r. Dały o sobie znać szkody górnicze, jezdnia popękała i wówczas powstał wyraźnie odczuwany przez jadących tamtędy kierowców uskok.

Władze Rydułtów, zaniepokojone sytuacją, już w 2016 r. prowadziły korespondencję z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach, który odpowiada za skrzyżowanie. ZDW odpowiadał, że zły stan nawierzchni w obrębie skrzyżowania to efekt działalności rydułtowskiej kopalni, ta jednak uznała roszczenie i skrzyżowanie miało zostać naprawione. Termin remontu stale przesuwano. A to ustalenia z kopalnią, a to trudności z wybraniem firmy do przeprowadzenia remontu. A kierowcy wciąż musieli "skakać" na skrzyżowaniu.

Wreszcie remont rozpoczął się. Na Raciborskiej, która jest drogą wojewódzką, wprowadzono ruch wahadłowy. Poza tym do 14 grudnia (sobota) będzie zamknięty wyjazd z ul. Adama Mickiewicza w kierunku ul. Raciborskiej.