Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Absurd na PSZOK-u. Przyjmowali okna na raty

11.12.2019 19:00 | 4 komentarze | juk

Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Pszowie nie działa, jak trzeba? - Ilościowe ograniczenia, które wprowadziło miasto są absurdalne - mówi jeden z tamtejszych mieszkańców, który zmuszony był oddać swoje odpady... na raty.

Absurd na PSZOK-u. Przyjmowali okna na raty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZÓW We wrześniu pszowscy radni uchwalili regulamin funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Traugutta. Dokument miał w jasny sposób określać uprawnienia i obowiązki zarówno pracowników, jak i osób deponujących odpady. Okazuje się, że zrodził problemy dla tych, którzy z usług PSZOK-a chcą korzystać.

Jechał nie jeden, a cztery raz

Grzegorz Fryc jest mieszkańcem Pszowa. Kilka tygodni temu wymienił w swoim domu całą stolarkę okienną. W efekcie wstawił 12 sztuk nowych okien. Po wykonaniu wszystkich prac wynajął samochód, spakował do niego stare okna i pojechał na PSZOK, aby je tam zdeponować. - Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy na miejscu powiadomiono mnie, że mogę jednorazowo oddać tylko 3 sztuki okien. Resztę mam zabrać do domu i przyjechać kolejnego dnia - mówi zirytowany sytuacją pan Grzegorz…

 (Juk)

Cały artykuł dostępny tylko w Nowinach Wodzisławskich z 10 grudnia 2019 r. lub w e-wydaniu.