Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Charytatywny kiermasz świąteczny dla Zosi. Ile zebrano?

09.12.2019 14:40 | 0 komentarzy | mad

W niedzielę 8 grudnia w szkole podstawowej w Nędzy odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury przy współorganizacji przedszkola, szkoły podstawowej w Nędzy oraz ZSP w Babicach. Wszystkie placówki wspierała rada rodziców, pomoc udzielił również urząd gminy.

Charytatywny kiermasz świąteczny dla Zosi. Ile zebrano?
W kwestę na rzecz dziewczynki zaangażowali się m.in. Daniel Cieślik i Dorota Miechówka. – Postanowiliśmy współdziałać, bo to piękny uczynek – powiedzieli nam.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na scenie ze wzruszającymi występami o tematyce świątecznej wystąpiły dzieci z miejscowych placówek oświatowych, zespołu Łężczok i grupy teatralnej „Urwisy” z GCK. Artystyczne występy zakończyły się koncertem Orkiestry Dętej Gminy Nędza wraz z solistami pod dyrekcją Krzysztofa Fulneczka.

Poza sceną były przygotowane animacje dla dzieci. Do wspólnej zabawy zaprosiła Ciocia Klocia, Pani Mikołajowa, animatorzy z Fox School oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, a nad całością czuwał św. Mikołaj. Na kiermaszu nie zabrakło pysznych domowych ciasteczek, potraw świątecznych, kawy i herbaty. Kulinaria umiliły wszystkim niedzielne popołudnie, a przygotowane przez uczniów oraz przedszkolaków ozdoby świąteczne będą gościły w niejednym domu.

Tegoroczne wydarzenie miało również wymiar charytatywny. Została przeprowadzona zbiórka dla rodziny 3-letniej Zosi z Nędzy, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i kamicę nerkową. Oprócz kwesty zorganizowano również licytację. Fanty na ten cel przekazali: proboszcz miejscowej parafii, ks. Joachim Miksa, wójt Anna Iskała oraz sołtyska Babic Magdalena Buczek. Łącznie udało się zebrać 1636,78 zł.

Patrona medialny nad wydarzeniem objął portal Nowiny.pl.

źródło: GCK Nędza, oprac. (d)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.