Trwa wyjazdowa niemoc rybnickiego MKKS-u

Szóstą na wyjeździe, a dziewiątą w sezonie porażkę zanotowali w sobotnim spotkaniu II Ligi koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy przegrali w Rudzie Śląskiej z miejscowym KS Pogoń. Rybniczanie w dalszym ciągu nie mają na koncie wyjazdowego zwycięstwa.

Sobotnie spotkanie od początku nie przebiegało po myśli gości z Rybnika, którzy pierwszą kwartę przegrali różnicą sześciu punktów (28:22). W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i koszykarze Pogoni dorzucili do swojego prowadzenia kolejne trzy "oczka" ustalając wynik do przerwy na 47:40.

Wskazówki trenera Łukasza Szymika przekazane podczas przerwy nie odmieniły gry rybnickich zawodników. Boiskowe wydarzenia w dalszym ciągu kontrolowali miejscowi, którzy wygrali trzecią kwartę pięcioma punktami (26:21) i przed decydującą kwartą prowadzili 73:61. W decydującej kwarcie spotkania MKKS odrobił zaledwie dwa punkty straty i przegrał ostatecznie 93:83.

Dla rybniczan była to już dziewiąta w sezonie ligowa porażka, w tym szósta poniesiona na wyjeździe. Bilans beniaminka rozgrywkach uzupełniają dwa zwycięstwa co przekłada się na 13 "oczek" na koncie i 11. miejsce w tabeli.

KS Pogoń Ruda Śląska - MKKS Rybnik 93:83 (47:40)

Pogoń: Pawlik 25, Żurawski 20, Mol 16, Jeleń 14, Pustelnik 6, Komandzik 6, Respondek 4, Sebrala 2, Sega

MKKS: Mazur 12, Koczy 11, Białdyga 10, Czajkowski 10, Lewandowski 9, Królikowski 8, Zieliński 8, Ochodek 8, Stachowicz 5, Tomanek 2