Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Kierowca BMW jechał setką w terenie zabudowanym

05.12.2019 10:10 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:10

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 104 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Kierowca BMW jechał setką w terenie zabudowanym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Wobec kierowców którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

W sobotę przekonał się o tym 42-letni kierowca BMW. Mężczyzna przejeżdżając przez Pawłowiczki, jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 104 km/h. Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymali mieszkańcowi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo za popełnione wykroczenie 42-latek został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
(acz)