środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Jak poczuć atmosferę i miło spędzić czas w czasie świąt?

04.12.2019 13:33 | 0 komentarzy | EK

Święta to wyjątkowy czas, który powinniśmy spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze. Jednak intensywny okres przygotowań i stres potrafią zepsuć nastrój każdemu. W tym artykule podpowiadamy co zrobić, aby stworzyć wyjątkową atmosferę, a jednocześnie czuć się swobodnie w trakcie nadchodzących świąt.

Jak poczuć atmosferę i miło spędzić czas w czasie świąt?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy to świetny sposób na budowanie świątecznej atmosfery. Ten zwyczaj to również gwarantowana radość dla całej rodziny. Do wyboru mamy gotowe, wypełnione kalendarze lub zestawy do samodzielnego wypełnienia. Możesz również skorzystać z pomysłów zamieszczonych w internecie i stworzyć kalendarz własnoręcznie.

Choinka

Choinka to podstawowy element świąt. Coraz więcej osób decyduje się na wcześniejsze ubranie choinki. Pamiętaj, że jeśli zrobisz to na miesiąc przed świętami, cała magiczna atmosfera ucieknie zanim zacznie się gwiazdka. Przystrój choinkę na kilka dni przed, albo w samą wigilię. Zadbaj o to, by roztaczała piękny zapach i przyciągała wzrok pięknymi kolorami i światełkami.

Dekoracje

Jeśli chcesz, aby atmosfera świąteczna na dobre rozgościła się w Twoim domu, zadbaj o dekoracje. Nie musisz wydawać na nie fortuny. Proste elementy w postaci świeczek, czy światełek w zupełności wystarczą. Dekoracje wykonane samodzielnie cieszą bardziej, dlatego nie wahaj się poszukać inspiracji w internecie.

Odpowiedni ubiór

W święta mamy ochotę założyć ulubiony strój i czuć się komfortowo. Dziergane swetry i skarpety w norweskie wzory to już klasyka. Jednak wspólne rodzinne spotkania wymagają od nas elegancji. Najlepiej połączyć swobodę z klasycznym stylem i poszukać idealnego stroju na jednej z polecanych przez nas stron.

Zapach w domu

Nic tak nie tworzy świątecznej atmosfery w domu, jak korzenny zapach piernika połączony z aromatem cynamonu i suszonych pomarańczy. Obecnie bardzo łatwo stworzyć taki klimat w domu. Wybierz jedną ze świec zapachowych, a w kilka minut po całym mieszkaniu rozejdzie się przyjemny aromat goździków, grzanego wina, czy mandarynek. Wybór jest tak duży, że możesz stworzyć inną atmosferę każdego dnia świąt.

Zadbaj o tradycje

Jeśli chcesz przeżyć święta z prawdziwego zdarzenia, zadbaj o kultywowanie polskich tradycji. Przypomnij sobie, jakie zwyczaje świąteczne praktykowano w Twoim domu i spróbuj przekazać je swoim dzieciom. Wspólne tworzenie szopki, pieczenie pierniczków, czy wieszanie ozdób bardzo zbliża rodzinę. W przyszłości będziecie mieć piękne wspomnienia.

Muzyka

Zadbaj o prawdziwy świąteczny klimat poprzez odpowiednią, nastrojową muzykę. W internecie znajdziesz różne playlisty, które pomogą Ci wczuć się w atmosferę gwiazdki. Włącz je podczas przygotowań świątecznych - poprawa humoru gwarantowana!

Świąteczne wydarzenia

Jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat świąt, sprawdź jakie wydarzenia odbędą się w Twojej okolicy. Warsztaty z robienia pierniczków dla dzieci, czy bożonarodzeniowe jarmarki to doskonałe okazje, aby wspólnie spędzić rodzinny czas. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, wybierz się na wieczorny spacer po oświetlonej starówce. Na pewno poczujesz magię świąt i miło spędzisz czas.

Zakupy online

Nic tak nie psuje nastroju przed świętami, jak tłumy ludzi w centrach handlowych. Na szczęście teraz możemy tego uniknąć i wybrać zakupy online. Zamów wszystkie prezenty z wyprzedzeniem, tak aby doszły na czas. Jeśli przygotujesz paczki wcześniej, będziesz mieć więcej czasu na inne przygotowania.

Czas dla siebie

To oczywista sprawa, o której ciągle zapominamy. Każdego dnia usiądź wygodnie, napij się ulubionej herbaty i delektuj się ciszą. Możesz również włączyć ulubioną muzykę lub poczytać książkę. Czas dla siebie pomoże Ci się zrelaksować i bardziej docenić zbliżający się świąteczny czas.

 

Wspólny czas z dziećmi

Jeśli masz dzieci, możesz wspólnie z nimi popracować nad świąteczną atmosferą. Usiądźcie razem i napiszcie list do Mikołaja. To nie tylko wspólna zabawa, ale przy okazji dowiesz się o czym marzą dzieci. Oprócz tego nauczysz się czegoś o sobie. W dorosłym życiu ciężko o chwilę, aby zastanowić się czego naprawdę potrzebujesz.

Pomóż innym

Czas świąt to magiczny czas, kiedy warto zadbać nie tylko o siebie, ale też o innych. Poczujesz się o wiele lepiej, jeśli weźmiesz udział w specjalnej akcji, czy zbiórce dla potrzebujących. Nie musisz szukać daleko. W trakcie świąt specjalne organizacje tworzą specjalne paczki, zbiórki żywności oraz kolacje wigilijne dla ubogich. Jeśli znasz kogoś, kto w tym czasie jest samotny lub wiesz, że czegoś mu brakuje, możesz pomóc bezpośrednio. To sprawi, że święta staną się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Statystyki są bezlitosne - okazuje się, że niemal w każdym domu w trakcie świąt dochodzi do kłótni. Niektóre dane mówią o tym, że po świętach do sądu wpływa najwięcej pozwów rozwodowych. Warto wziąć sobie te statystyki do serca i zadbać o spokój w czasie świątecznych dni. Pamiętaj, że nie wszystko musi być idealne. Przygotuj herbatę z melisy i delektuj się świąteczną atmosferą korzystając z naszych wskazówek.

Tekst sponsorowany