Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Starsi i młodzi będą na sportowo spędzać wspólnie czas

08.12.2019 07:00 | 2 komentarze | juk
Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 09:13

Kilka tygodni temu została ogłoszona lista zwycięzców w konkursie „Herosi Innowacyjności” organizowanym przez Grupę Eurocash. Łącznie do zdobycia była niebagatelna kwota miliona złotych. Spośród 661 pomysłów zgłoszonych przez niezależnych przedsiębiorców, prowadzących sklepy detaliczne, konsumenci w głosowaniu i jury po ocenie biznesowego potencjału projektów wybrali 54 najlepsze zadania. Jedną ze zwycięzców jest Ewelina Francuz, mieszkanka Radlina oraz prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Krzyżanowicach.

Starsi i młodzi będą na sportowo spędzać wspólnie czas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani Ewelina wspólnie z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Joanną Dylich napisały projekt, który potem został zgłoszony do konkursu Grupy Eurocash. Jego założenie było proste: integracja społeczności szkolnej z seniorami. Pomysł zyskał aprobatę konsumentów oraz jury, w efekcie czego otrzymał nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł. Zostanie ona przeznaczona na zakup kilku elementów siłowni na wolnym powietrzu oraz betonowych piłkarzyków, które zostaną zamontowane na terenie SP nr 3.

– Zależało mi na stworzeniu w okolicy szkoły miejsca dla osób w wieku emerytalnym, w którym mogliby zarówno odpocząć przed lub po zakupach, jak i miło oraz aktywnie spędzić swój wolny czas - mówi Ewelina Francuz. Dodaje, że z okazji rozpoczęcia działania siłowni, odbędą się specjalne warsztaty, które będą miały za zadanie uświadomić osobom starszym o konieczności dbania o kondycję. Odbędą się również zajęcia integrujące seniorów z uczniami SP nr 3. - Wspólnie z Joanną Dylich, mamy nadzieję, że siłownia sprawi mieszkańcom wiele radości i przyczyni się do poprawy ich kondycji fizycznej – dodaje pani Ewelina, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do zdobycia nagrody.

oprac. (juk)