Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

W Radlinie będzie dom dziecka. Lokalizacja budzi wątpliwości

06.12.2019 19:00 | 16 komentarzy | juk

Czy utworzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej w pobliżu radlińskich lokali socjalnych jest dobrym pomysłem? Część tamtejszych radnych uważa, że nie i nie zgadza się, by placówka została utworzona właśnie w takim sąsiedztwie. - Nie odgrodzimy przecież dzieci 5-metrowym murem, by nie widziały, do jakich sytuacji tam dochodzi - mówią.

 W Radlinie będzie dom dziecka. Lokalizacja budzi wątpliwości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN Kilka tygodni temu powiat wodzisławski wystąpił do włodarzy Radlina o przekazanie nieruchomości położonej przy ul. Odległej 140. Starostwo chciałoby w tym miejscu utworzyć placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Pomysł jej powstania wzbudził wiele emocji wśród radlińskich radnych. Kontrowersje wzbudzały jednak nie samo utworzenie domu dziecka, a zaproponowana lokalizacja, która znajduję tuż obok budynku tzw. Inco (są tam ulokowane mieszkania socjalne). W efekcie na listopadowej sesji pojawił się Adam Grześkiewicz, dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Gorzyczkach.

Cały artykuł (a w nim: wyjaśnienia dyrektora Adama Grześkiewicza, wątpliwości radlińskich radnych, oraz jaką decyzję ostatecznie w tej sprawie podjęli) dostępny tylko w „Nowinach Wodzisławskich” z 3 grudnia 2019 r. lub w e-wydaniu.

(juk)