środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wiadukt na ul. Nowopszczyńskiej zostanie całkowicie zamknięty

03.12.2019 20:10 | 0 komentarzy | AgaKa

Uwaga kierowcy! W terminie od 9 do 13 grudnia wiadukt na ulicy Nowopszczyńskiej w Żorach będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego, w związku z prowadzonymi w tym czasie pracami związanymi z betonowaniem.

Wiadukt na ul. Nowopszczyńskiej zostanie całkowicie zamknięty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na zamknięcie wiaduktu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Autobusy wszystkich linii 308 i linii U2 będą kursowały bez zmian z tym, że będą dojeżdżały tylko do tymczasowego przystanku Pszczyńska - przesiadkowy.

Autobusy linii 07 będą kursowały według zmienionego na ten okres rozkładu (patrz rozkład tymczasowy), dostosowanego głównie do kursów linii 308 i U2 i z Centrum Przesiadkowego będą dojeżdżały do tymczasowego przystanku Polska-przesiadkowy, umożliwiając pasażerom przesiadkę po pieszym pokonaniu przejścia przez tory kolejowe. Przechodzących przez tory kolejowe prosimy się o zachowanie szczególnej ostrożności!

Mieszkańcy Kleszczowa na czas prowadzenie prac będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusów linii 308 i U2 (na trasie do i z przystanków Rudziczka Bar) wsiadając i wysiadając na przystankach obsługiwanych przez te linie.

W okresie 9 do 13 grudnia autobusy dalekobieżne na trasie Żory-Pszczyna będą zmuszone skorzystać z objazdu przez Mikołów.

Samochody osobowe będą mogły korzystać z następujących objazdów:

a) z ul. Nowopszczyńskiej: przez ul. Wyzwolenia, Pszczyńską i dalej jednokierunkowo przez ul. Wodną i Rybną do ul. Leśnej i drogi krajowej 81 (Wiślanka).

b) do ulicy Nowopszczyńskiej: z drogi krajowej 81 przez ul. Pukowca, Zamkową, Lipową i Ogrodniczą, a dalej ul. Poprzeczną i Wyzwolenia lub Pszczyńską i Wyzwolenia.

Uwaga! Ze względu na fakt, że planowane prace na wiadukcie są uzależnione od warunków atmosferycznych, możliwa jest zmiana terminów zamknięcia wiaduktu i tym samym terminów obowiązywania opisanej wyżej organizacji transportu publicznego. Jeśli zaistnieją takie okoliczności, stosowne informacje będą ukazywały się na internetowej stronie Urzędu Miasta Żory www.zory.pl, a także w lokalnych mediach.

Po zakończeniu prac związanych z betonowaniem ponownie uruchomiony zostanie na wiadukcie ruch wahadłowy dla samochodów osobowych i autobusów, natomiast przez kolejne trzy tygodnie nadal obowiązywał będzie zakaz przejazdu przez wiadukt dla samochodów ciężarowych, korzystających dotychczas z indywidualnych zezwoleń na objazdy lokalne i możliwość przejazdu wiaduktem w porze nocnej.