środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Remont drogi w Pietraszynie jednak będzie

04.12.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Dopiero trzeci przetarg na remont ulicy Babia Góra przyniósł optymistyczne wiadomości dla mieszkańców Pietraszyna. Modernizacja będzie jednak kosztować więcej, aniżeli początkowo założono.

Remont drogi w Pietraszynie jednak będzie
Rada Miejska Krzanowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy Pietraszyna zdecydowali o przeznaczeniu zgromadzonych środków w ramach funduszu sołeckiego na remont kolejnego odcinka ulicy Babia Góra. Sołectwo na to zadanie miało do dyspozycji 115 tys. złotych. Jednak dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy przyniosły mało optymistyczne wiadomości. Swój akces zgłaszało tylko PRD z Raciborza, chcąc za wykonanie ponad 50 tys. złotych więcej.

Co dalej?

Na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej radni zastanawiali się, w którą stronę pójść. Burmistrz Andrzej Strzedulla przedstawił im dwa warianty: zaniechanie dalszego poszukiwania wykonawcy i ponowne ogłoszenie przetargu na wiosnę albo dołożenie sołectwu potrzebnych pieniędzy z gminnego budżetu.

Obecny na posiedzeniu prezes krzanowickich wodociągów Wojciech Błajda sugerował, że ogłoszenie przetargu na wiosnę jest najlepszym rozwiązaniem. – Wydaje mi się, że ta cena jest zawyżona, w stosunku do tego, co kosztuje – wyrażał swoje zdanie. Dalej podkreślał, że na wiosnę „firmy są głodne zamówień”, przez co ma być taniej. – A ja się obawiam, że będzie drożej – zareagował przewodniczący rady Jan Długosz.

Radny Andrzej Woźniak z Wojnowic pytał, czy jest możliwość, aby zgłosić tę drogę do programu, który mógłby wesprzeć finansowo ten remont. Burmistrz Strzedulla odpowiadał, że istnieje Fundusz Dróg Samorządowych, ale to czy droga uzyska potrzebne wsparcie, jest niepewne. Dalej radny dopytywał o to, czy w planach są w tym miejscu inne inwestycje, które będą wymagały rozkopania drogi. Burmistrz zauważał, że jest taka możliwość, z uwagi, że w przyszłości może tam dojść do budowy sieci gazowniczej i kanalizacji. – To może być za pięć, dziesięć lat – dołączył do dyskusji przewodniczący Długosz, zauważając, że stan drogi jeszcze bardziej się pogorszy. Radny Piotr Nachlik z Pietraszyna akcentował natomiast, że remont, tak czy inaczej, musi być wykonany.

Firma wyłoniona

Finalnie radni zadecydowali o dołożeniu 35 tys. złotych do zadania. Ogłoszono także kolejny przetarg i zgłosiły się już dwie firmy. Ponownie PRD, chcąc za wykonanie 163 tys. zł oraz Ekoland z Zabełkowa, podając kwotę 132 tys. złotych. Wybrano drugą ofertę. Zadanie ma być gotowe do 13 grudnia br.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice

Piotr Nachlik

Piotr Nachlik

Radny gminy Krzanowice