środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Maraton pisania listów także w Jastrzębiu

03.12.2019 09:26 | 0 komentarzy | AgaKa

6 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II rusza kolejny Maraton Pisania Listów. Wystarczy przyjść i napisać list.

Maraton pisania listów także w Jastrzębiu
fot. Łukasz Parylak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie maratonu powstają odręczne listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. To piszący zdecyduje, kogo chce bronić spośród dziesięciu tegorocznych bohaterów z Kanady, Meksyku, Białorusi, Grecji, Filipin, Chin, Egiptu, Iranu, Nigerii czy Sudanu, którzy walczą m.in. o prawo do godnego życia, o prawo do obrony, o prawo do życia w środowisku niezatrutym rtęcią, o prawo pomocy innym, o sprawiedliwe wyroki, są przypadkowymi ofiarami nadużyć policji.

- Listy, które powstaną będą miały ogromne znaczenie, ponieważ mogą zmienić sytuację wielu niesprawiedliwie potraktowanych osób. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której solidaryzujemy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i możemy realnie wpłynąć na poprawę sytuacji ludzi, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się kogoś uratować. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Napisz list, zmień życie – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

 

Zespół Szkół nr 5 przy ul. Staszica 10, 6 grudnia w godzinach od 14.00 do 22.00.