Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Takie lodowisko stanie na raciborskim rynku

02.12.2019 11:23 | 2 komentarze | d

Już od 15 grudnia mieszkańcy Raciborza będą mogli korzystać z darmowego lodowiska w samym sercu miasta.

Takie lodowisko stanie na raciborskim rynku
Lodowisko o powierzchni 300 m2 i dokładnych wymiarach 12x25 m stanie w sąsiedztwie kościoła św. Jakuba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lodowisko zostanie otwarte 15 grudnia i będzie czynne aż do 24 lutego 2020 roku. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych i chcących zaznać lodowego szaleństwa jest bezpłatny. – To gratka dla osób, które lubią spędzać czas z innymi, bawiąc się i podnosząc swoje umiejętności jazdy na łyżwach – podkreślają służby prasowe prezydenta Dariusza Polowego.

Osoby, które nie posiadają własnych łyżew, będą mogły skorzystać z wypożyczalni oferującej pełną rozmiarówkę. Koszt wypożyczenia pary łyżew to 6 zł, jednak klienci mBanku płacą jedynie 1 zł. Aby skorzystać z tańszej opcji, wystarczy zapłacić za wypożyczenie kartą z logo banku.

Chętni do postawienia swoich pierwszych kroków na lodzie będą mogli skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora. Natomiast dla najmłodszych, którzy jeszcze nie czują się na łyżwach zbyt pewnie, będą dostępne specjalne chodziki misie, które pomogą im utrzymać równowagę.

Atmosferę na lodowisku będzie umilać dobra muzyka. Aby się rozgrzać i chwilę odpocząć, będzie można też skosztować gorącej kawy.

Ślizgawka będzie czynna codziennie w godzinach od 10.00-20.00. Jedna tura jazdy trwać będzie 45 minut.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)