Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Orkiestra na 50-tkę!

02.12.2019 10:27 | 0 komentarzy | AgaKa

Klasyka, utwory Franka Sinatry, a nawet piosenki ludowe – tak bogatym repertuarem może pochwalić się Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego Zofiówka. W miniony piątek zespół świętował 50-lecie.

Orkiestra na 50-tkę!
fot. Barbara Englender
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert w Miejskim Ośrodku Kultury stanowił okazję do przyjrzenia się nie tylko repertuarowi, ale również historii zespołu. Stąd też utwory muzyczne przeplatane były zdjęciami archiwalnymi i krótkimi informacjami dotyczącymi dziejów formacji. Na scenie pojawili się znamienici goście, wśród których honorowe miejsce zajął Alfred Tesarczyk – pierwszy dyrygent orkiestry.

– Orkiestry górnicze towarzyszyły nam przez cały rok: zarówno podczas radosnych uroczystości, jak na przykład Barbórki, jak i podczas pożegnań – podkreślali prowadzący koncert.

Orkiestra pod wodzą obecnego dyrygenta, Ryszarda Wachtarczyka, ciągle się rozwija. W ramach Orkiestry Dętej Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego działa między innymi Big Band, a muzyki w jej wykonaniu słuchać można już było praktycznie w całej Europie.