Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Czym jest i na czym polega haft komputerowy?

02.12.2019 10:20 | 0 komentarzy | MK

Haft towarzyszy człowiekowi od wieków i jest jedną z najbardziej szlachetnych metod zdobienia tkanin o różnym przeznaczeniu. Często kojarzy się również ze strojami ludowymi i w tej tradycyjnej wersji i do dziś kultywuje się i zwyczaje, i technikę. Świat się zmienia i nowoczesna technologia wkroczyła także w ten sposób znakowania. Od 1828 roku wykorzystuje się haft zmechanizowany, a obecnie stosuje się w całym procesie komputery. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów zdobienia odzieży. A tym samym jest na przykład wykorzystywany w celach marketingowych.

Czym jest i na czym polega haft komputerowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Zdobienia jak igłą
  2. Wzory, jakie chcesz
  3. Odzież dla firm

Zdobienia jak igłą

Nowoczesny haft komputerowy w Hurtowni Koszulkowo rozpoczyna się oczywiście od projektu. Plik przesłany przez klienta zostaje zmieniony na wektorowy, jeśli autorski nie spełnia tego wymagania. To niezwykle ważne, ponieważ wektoryzacja umożliwia precyzyjne naniesienie haftu na odzież. Tu liczy się i sam wzór, i to jakich nici maszyna użyje do tego, aby stworzyć atrakcyjne zdobienie na przykład na koszulkach firmowych. Haft ma tę zaletę, że jest niezwykle trwały i zawsze świetnie wygląda.

Wzory, jakie chcesz

Praktycznie haft komputerowy nie ma żadnych ograniczeń. Tą techniką można nanosić wzór zarówno na odzieży, jak i tworzyć naszywki. Oczywiście ten rodzaj zdobienia sprawdza się także w innych okolicznościach. Jeśli mamy przygotowany plik, to resztę zadania wykonuje maszyna, która jest wyposażona w nici w różnych kolorach i igły. Pozwala to dokładnie odwzorować i oryginalne barwy, i nawet najmniejsze detale, co jest szczególnie ważne na przykład przy tworzeniu logo marki. Sam proces jest szybki, a w efekcie można otrzymać serię doskonale przygotowanych koszulek firmowych.

Odzież dla firm

Haft komputerowy jest najczęściej wykorzystywaną techniką zdobienia wykorzystywaną przede wszystkim przez firmy w celu znakowania odzieży reklamowej. Sprawdza się zarówno w przygotowywaniu odzieży i innych elementów dla pracowników, a także na eventy, podarunki dla klientów czy kontrahentów. Tu może nas ograniczać tylko wyobraźnia, ponieważ haft komputerowy da się wykorzystać niemalże wszędzie. Poza znakowaniem odzieży można na przykład nanieść wzór na szlafrokach, kocach, ręcznikach, plecakach torbach czy pościeli. Z pewnością takie dodatki będą świadczyć o jakości realizowanych usług i spersonalizują ofertę. A to klientom pozwoli się poczuć wyjątkowo w każdej sytuacji. Z drogiej strony atrakcyjne zdobienia to także ten element, który pozwala stworzyć konsekwentną kampanię promocyjną marki.

Materiał zewnętrzny