Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Zapalono świecę na wieńcu adwentowym [ZDJĘCIA]

02.12.2019 08:24 | 0 komentarzy | mad

Na raciborskim rynku można już poczuć świąteczną atmosferę. Pojawiło się część dekoracji, stanęły także drewniane budki oferujące przysmaki oraz ozdoby świąteczne.

Zapalono świecę na wieńcu adwentowym [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adwent rozpoczął się w niedzielę 1 grudnia i potrwa cztery tygodnie. To czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i przypomnienia o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa. Okres ten obfituje w zwyczaje i symbole. Jednym z nich jest zapalanie świec na wieńcu adwentowym (znajdują się tam 4 świece, po jednej na każdą niedzielę Adwentu). Pierwszą świecę w obecności wiceprezydenta Michała Fity zapalono również w Raciborzu.

Jarmark rozpocznie się natomiast w czwartek 5 grudnia. Tego dnia oficjalnie ruszy świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych.

W piątek 6 grudnia odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem. Na raciborski rynek przybędzie ze strażakami. Początek: godzina 17.00. Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych szykuje także raciborska biblioteka. Do południa w namiocie sferycznym organizując bajkoczytanie, a po południu warsztaty i konkursy. Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W weekend 7-8 grudnia scenę na raciborskim rynku przejmą zespoły DFK, wokaliści z Raciborskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Wystąpią także zespoły: Choir van Goh, Siostry Wajs&Stonoga i Trojok Śląski. Na finał w sobotę zagra zespół Bartnicky, a w niedzielę czeka nas wieczór kolęd z Chórem z Parafii pw. św. ap. Mateusza i Macieja.

W niedzielę 8 grudnia atrakcje dla najmłodszych zapewni Raciborskie Centrum Kultury. W namiocie sferycznym pojawi się strefa malucha. Przeprowadzane zostaną także konkursy plastyczne. Tego dnia odbędzie się także wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Wydawanie dania rozpocznie się o godzinie 15.00.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza