Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Tłumy na kiermaszu świątecznym w Tworkowie [ZDJĘCIA]

01.12.2019 18:18 | 0 komentarzy | mad

Potrawy i wypieki świąteczne, rękodzieło artystyczne, święty Mikołaj oraz aniołki. 1 grudnia, w pierwszą niedzielę adwentu, w tworkowskim Centrum Kultury odbył się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy.

Tłumy na kiermaszu świątecznym w Tworkowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem swoje bożonarodzeniowe specjały zaprezentowały panie z kół gospodyń wiejskich z Zabełkowa, Krzyżanowic, Chałupek i Owsiszcz. Na kiermaszu zawsze też można kupić stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne zrobione przez dzieci i młodzież na zajęciach w świetlicach. Nie zabrakło również koncertu Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka. Z orkiestrą gościnnie wystąpili Natalia Tul i Kamil Klimek.

– Zapachy świadczą o tym, że dużo się dzieje. Ale myślę, że to spotkanie jest także inspiracją do tego, jak przygotować święta oraz jak mają one wyglądać – mówiła dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Daria Wieczorek, witając przybyłych mieszkańców oraz składając im życzenia z okazji zbliżających się świąt. Życzenia składał również wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, pozdrawiając także w imieniu osób, które przyjęły zaproszenie na kiermasz: starosty raciborskiego Grzegorza Swobody, senator Ewy Gawędy oraz posłów Michała Wosia i Adama Gawędy.

Ludzie:

Daria Wieczorek

Daria Wieczorek

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie)

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.