Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Droga w Łańcach po remoncie

30.11.2019 08:30 | 0 komentarzy | d

Zakończyła się modernizacja drogi transportu rolnego w Łańcach (gm. Kornowac), łącznik ul. Strażackiej i Borek.

Droga w Łańcach po remoncie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Modernizacja drogi polegała na wykonaniu korytowania na całej długości tj. 1293,00 m i szerokości 3,00 m. Następnie w kolejności, od podłoża gruntowego, wykonano warstwy odsączające z pospółki piaskowej grubości 10 cm, podbudowę z tłucznia kamiennego niesortowanego grubości 10 cm, podbudowę z tłucznia kamiennego sortowanego grubości 10 cm, po czym zostały nałożone dwie warstwy nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej (asfaltu), wiążąca grubości 4 cm i ścieralna grubości 3 cm. Dodatkowo zostały wykonane pobocza z kamienia szerokości 30 cm oraz dwie zatoczki mijankowe – informują urzędnicy z Kornowaca.

Zadanie wykonywała firma Eurovia z Kobierzyc. Inwestycja była współfinansowana ze środków województwa śląskiego, z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Gmina uzyskała wsparcie na poziomie 323 250 zł, całość kosztowała 476 841 zł.

– Do tej pory korzystając z tego współfinansowania, udało nam się już zmodernizować ul. Łąkową i łącznik pomiędzy ul. Karola Miarki, a ul. Krzyżkowicką w Rzuchowie, łącznik pomiędzy ul. Kornowacką, a ul. Pamiątki w Pogrzebieniu, przedłużenie ul. Strażackiej w Łańcach, łącznik pomiędzy ul. Kolonia, a ul. Górną w Kornowacu, łącznik pomiędzy ul. Budzińską, a ul. Markowicką (w tym ul. Sosnowa) w Kobyli, łącznik pomiędzy ul. Wojska Polskiego w Kornowacu, a ul. Willową w Kobyli – informują urzędnicy.