Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Młodzi artyści z Gołkowic u Pierwszej Damy

01.12.2019 19:00 | 0 komentarzy | art

15 listopada, a więc kilka dni po Święcie Niepodległości młodzi artyści z Teatru Naszej Wyobraźni i z zespołu Anava, działających w Gołkowicach, przyjechali do stolicy, by zaprezentować Agacie Kornhauser-Dudzie, Pierwszej Damie RP przedstawienie dotyczące patriotyzmu. 

Młodzi artyści z Gołkowic u Pierwszej Damy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Belwederze młodzi aktorzy przypomnieli sylwetki wielkich Polaków, przedstawili niezwykłe zakątki kraju oraz opowiedzieli o swojej małej ojczyźnie czyli Górnym Śląsku. Występ wywarł na Pierwszej Damie duże wrażenie.  – Jestem z Was dumna, gdyż w swoim występie pokazaliście, że patriotyzm jest miłością do ojczyzny – powiedziała małżonka Prezydenta RP Andrzej Dudy, zwracając się do artystów. Podziękowała im za włożenie serca w pokaz, przedstawienie wielkiej różnorodności naszego kraju oraz przybliżenie postaci wielkich Polaków. – Być może znacie słowa Jana Pawła II, który powiedział, że naród, który traci pamięć traci swoją tożsamość – mówiła Pierwsza Dama, przypominając, jak ważna jest znajomość własnych dziejów. – Ta historia oczywiście jest trudna, bardzo często bolesna, ale jest to historia, którą przeżyli nasi przodkowie i warto o niej pamiętać, by tragiczne wydarzenia nigdy się nie powtórzyły – podkreśliła.

Cały artykuł a także felieton o niewybrednych komentarzach dotyczących tej wizyty do przeczytania tylko w Nowinach Wodzisławskich z 26 listopada 2019 r. lub w e-wydaniu. KUP TUTAJ.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej