środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Nowy szef wodzisławskiej "komunalki". Stawia na lepszą komunikację z mieszkańcami

27.11.2019 15:57 | 6 komentarzy | mak

Od 1 grudnia Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śl. będą miały nowego dyrektora. Szefem "komunalki" zostanie Tomasz Kaliciak, który wcześniej pracował jako sekretarz w Urzędzie Miasta w Raciborzu. Nie będzie miał łatwego zadania, bo przyszłoroczny budżet SKM pozostanie na podobnym poziomie, co teraz, ale trzeba uwzględnić, że nastąpi wzrost płacy minimalnej.

Nowy szef wodzisławskiej "komunalki". Stawia na lepszą komunikację z mieszkańcami
Nowy szef Służb Komunalnych Miasta na zdjęciu po lewej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczasowa dyrektor Służb Komunalnych Miasta Sabina Wuwer poprosiła o przeniesienie na wcześniej piastowane przez nią stanowisko. Przed objęciem posady dyrektora SKM była związana z działem zieleni.

Miasto ogłosiło więc konkurs na stanowisko dyrektora SKM. Do rozmowy kwalifikacyjnej zostało zaproszonych czterech kandydatów. Konkurs wygrał Tomasz Kaliciak, który przez wiele lat pracował na stanowisku sekretarza Urzędu Miasta w Raciborzu. Został sekretarzem miasta jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku i pełnił tę funkcję do 2019 roku, gdy wypowiedzenie wręczył mu prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Przed nowym dyrektorem SKM duże wyzwanie. W 2020 r. jednostka będzie dysponowała budżetem na podobnym poziomie, co w tym roku. A trzeba uwzględnić, że wzrosną wydatki na płace (nastąpi wzrost płacy minimalnej). - To jednostka, która nie dysponuje dużym budżetem, w dużej mierze opiera się na zaangażowaniu i doświadczeniu osób, które tam pracują. Trzeba chylić czoła przed tymi, którzy dobrze wykonują swoje obowiązki - mówi Tomasz Kaliciak.

W tej sytuacji nie należy spodziewać się rewolucji, ale przyszły dyrektor ma pewne plany. - Trzeba skupić się na doskonaleniu działalności SKM pod względem organizacyjnym i pod względem jakości usług - zapowiada przyszły dyrektor. Przyjrzy się też kwestii przyjętych standardów, np. jakie działania i w jakiej kolejności są prowadzone. Jeśli będą potrzebne korekty, to zostaną wprowadzone. Zwróci też uwagę na komunikację pomiędzy jednostką a mieszkańcami. - To specyficzna jednostka, która realizuje zadania dość wrażliwe społecznie - zauważa. - Zależy mi na tym, aby relacje między Służbami Komunalnymi Miasta, a miastem, radą miejską, radami dzielnic oraz mieszkańcami były pozytywne - dodaje.