Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Krzanowice będą miały nową sekretarz

26.11.2019 07:00 | 1 komentarz | mad

Joanna Tkocz, obecna kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzanowicach przejmie schedę po dotychczasowej sekretarz Irenie Dudzie.

Krzanowice będą miały nową sekretarz
Joanna Tkocz (na zdj.) na listopadowej sesji rady miejskiej gościła jeszcze jako szefowa GOPS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Roszady w ratuszu

O zmianach burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla poinformował na wtorkowej (25.11) sesji rady miejskiej. I jak dowiadujemy się, dotychczasowa sekretarz Irena Duda poprosiła o przeniesienie jej na wcześniej piastowane przez nią stanowisko. Przypomnijmy, I. Duda sekretarzem została w 2018 roku, zastępując wówczas przechodzącą na emeryturę Ritę Serafin, byłą burmistrz Kuźni Raciborskiej. Przed objęciem stanowiska sekretarza Irena Duda przez długie lata związana z krzanowickim samorządem odpowiadała za pozyskiwanie środków zewnętrznych. I takie też stanowisko wkrótce będzie pełniła. Przez pewien okres na stanowisku sekretarza I. Dudę na czas jej usprawiedliwionej nieobecności zastępował były wiceburmistrz Pszowa Dawid Topol.

Zmiany na stanowiskach w krzanowickim urzędzie nastąpią wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego, bo wówczas w fotelu sekretarza zasiądzie 43-letnia Joanna Tkocz. Od 2016 roku kierująca Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Objęła tę funkcję, zastępując wówczas przechodzącą do krzyżanowickiego samorządu Małgorzatę Krzemien, która została tam sekretarzem. J. Tkocz ma ponad 20-letni staż pracy w opiece społecznej. Wcześniej była kierownikiem działu pomocy Środowiskowej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu.

– Przyjęłam propozycję burmistrza, także się bardzo cieszę – przyznaje w rozmowie z nami. Joanna Tkocz będzie musiała zmierzyć się z nowymi zadaniami. Jak na razie nie będzie nadzorowała opieki społecznej, ale być może nastąpią zmiany w regulaminie organizacyjnym. Sekretarz gminy to jedno z najważniejszych stanowisk w urzędzie. Nadzoruje i koordynuje szereg działań tej jednostki.

Szukają nowego kierownika

Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla ogłosił również konkurs na nowego kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferty można było składać do 25 listopada. Wkrótce powinna zostać podana informacja, kto od stycznia stanie u steru tamtejszego GOPS-u.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Joanna Tkocz

Joanna Tkocz

Sekretarz Gminy Krzanowice

Małgorzata Krzemien

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice

Rita Serafin

Rita Serafin

Sekretarz UM Krzanowice.