Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Ewakuacja w ZSP 7 w Osinach – spokojnie, to tylko ćwiczenia

25.11.2019 18:03 | 0 komentarzy | AgaKa

Na ulicy Głównej w Żorach-Osinach doszło do kolizji z udziałem cysterny przewożącej chlor. W związku z wyciekiem tej niebezpiecznej substancji konieczna była ewakuacji uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 – tak wyglądał scenariusz jednego ze zdarzeń w ramach miejskich ćwiczeń obronnych „Jesień 2019”, które dziś odbyły się w Żorach.

Ewakuacja w ZSP 7 w Osinach – spokojnie, to tylko ćwiczenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ćwiczenia obronne, służące udoskonalaniu współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami w sytuacjach kryzysowych, odbyły się w dzielnicy Osiny. Z udziałem Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej, Policji, specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Żorach oraz pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żorach przeprowadzona została ewakuacji przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie i pozwoliły na sprawdzenie w praktyce obowiązujących procedur oraz wprowadzenie do nich poprawek.

W tym samym czasie w Urzędzie Miasta Żory trwał przegląd procedur i dokumentacji, związanych w wprowadzeniem stanu wyjątkowego oraz zagrożeniem terrorystycznym.