Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Odznaczenia, nagrody i koncert Golec uOrkiestra czyli Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Raciborzu

23.11.2019 19:13 | 0 komentarzy | żet

Uroczystość zorganiowano w trzydziestą rocznicę przyjęcia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Dokument powstał z inicjatywy polskich prawników.

Odznaczenia, nagrody i koncert Golec uOrkiestra czyli Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Raciborzu
Katarzyna Cichopek i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 listopada w Raciborskim Centrum Kultury zorganizowano galę z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Poprowadzili ją Katarzyna Cichopek oraz Marcin Hakiel. W trakcie uroczystości Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak odznaczył osoby, które działają na rzecz dzieci, m.in. Pawła i Łukasza Golców, Tisę Żawrocką-Kwiatkowską z Fundacji Gajusz, zastępcę dyrektora SP 1 w Raciborzu Józefę Kielak, siostrę Zygmuntę - Bogusławę Sikacką z klasztoru Annutiata, wychowawcę z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu Szymona Bolika, działaczkę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej Marię Jabłońską, Marię Frączek oraz wiceprezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" w Raciborzu Justynę Cygan.

Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci rozwijające swoje talenty w Raciborskim Centrum Kultury - Zespole Pieśni i Tańca Strzecha, Zespole Tanecznym Skaza oraz grupie wokalnej Perspektywa. Rzecznik praw dziecka wraz z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym oraz pochodzącymi z Raciborszczyzny sportowcami wręczył też nagrody laureatom konkursu plastycznego oraz turnieju piłkarskiego, które zostały zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Galę zwieńczył koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego