Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

"Król Lew" w Pegazie. Pierwszy seans 3D w Wodzisławiu za nami

22.11.2019 12:47 | 2 komentarze | art

W czwartek, 21 listopada fani kina mogli zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury pierwszy w Wodzisławiu film w technologii 3D. Była to nowa, fabularna wersja jednego z największych filmowych hitów „Króla lwa”.

"Król Lew" w Pegazie. Pierwszy seans 3D w Wodzisławiu za nami
Na seansie "Króla Lwa", który miał charakter pokazowy, widownia była szczelnie wypełniona Fot. Gazeta Wodzisławska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na dobre samopoczucie widzów, którzy dość szczelnie wypełnili salę, złożył się nie tylko disney'owski remake bajki z 1994 roku, ale i słodki upominek po seansie. Wchodzących na salę gości witał prezydenta miasta Mieczysław Kieca i dyrektor placówki Krzysztof Jaroch. W ten sposób, już oficjalnie rozpoczął się nowy etap wodzisławskiego Kina Pegaz, kina z profesjonalnym cyfrowym projektorem, a co za tym idzie z premierowymi filmami w doskonałej jakości obrazu i dźwięku. Na kolejne projekcje 3D możemy liczyć już w grudniu.

- W grudniu w 3D na ekranie Kina Pegaz pojawi się "Czarownica 2", będąca kontynuacją kultowego tytułu z 2014 roku z Angeliną Jolie w roli głównej. Następne seanse będą uwarunkowane pojawianiem się w ofercie dystrybutorów filmów 3D oraz zależeć będą od zainteresowania naszych widzów - informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Nie ma się co oszukiwać - szału, jeśli chodzi o wygodę oglądania filmu, w Pegazie nie ma. I nie będzie, bo w końcu nie jest to sala stricte kinowa, jak w kinopleksach. Ale Pegaz ma jedną, zasadniczą przewagę w postaci cen biletów. Bilet na seans 3D kosztuje tu 18 zł lub 16 zł ulgowy. To o wiele mniej niż np. w okolicznych kinopleksach, w których ceny biletów na seanse 3D zaczynają się od kwoty ponad 20 zł, a kończą na kwotach powyżej 30 zł, w zależności od dnia seansu, sposobu zakupu biletu i przysługującej ulgi. W Wodzisławiu za okulary trzeba zapłacić dodatkowe 5 zł, ale są to okulary wielokrotnego użytku, które widz otrzymuje na własność i może z nich korzystać na kolejnych seansach 3D. No i można skorzystać z szatni, zostawiając tam swoje wierzchnie odzienie.