środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Dyrektor szpitala broni wolontariuszek: należy im się szacunek

22.11.2019 09:06 | 4 komentarze | mak

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach jest zaskoczony krytyką, jaka spotkała inicjatorki zbiórki pieniędzy na wymianę sprzętu dla wodzisławskiej porodówki. - Takich osób jest coraz mniej, należy im się szacunek - uważa.

Dyrektor szpitala broni wolontariuszek: należy im się szacunek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W internecie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziału ginekologiczno-położniczego i oddziału neonatologicznego szpitala w Wodzisławiu Śląskim. - Działamy za zgodą dyrekcji szpitala oraz ordynatorów tych oddziałów. Szpital potrzebuje sporej pomocy, dlatego bardzo prosimy was o wsparcie, pomoc i udostępnianie. Wierzymy w to, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać potrzebną kwotę i zakupić większość sprzętów z listy najpotrzebniejszych rzeczy - napisały inicjatorki akcji.

Te najpotrzebniejsze sprzęty to m.in. ciśnieniomierz, termometr bezdotykowy, pulsoksymetr, kardiomonitor. To tylko przykłady, bo lista jest dłuższa.

Zbiórka jest prowadzona na portalu zrzutka.pl. Środki zbierane są również za pośrednictwem strony „Bazarek Charytatywny - Razem możemy wszystko!”. Jak podkreślają twórczynie akcji, zebrane pieniądze pozwolą na wymianę zużytego sprzętu w szpitalu, każde wsparcie w tym zakresie jest nieocenione.

Gdy na portalu nowiny.pl napisaliśmy o akcji, część internautów nie kryła oburzenia. Dlaczego? Niektórzy argumentowali, że skandalem jest, iż szpital czy powiat nie kupują sprzętu, tylko potrzeba jest zbiórka publiczna. Pomysłodawczynie akcji podkreślają, że takie podejście jest mylne - ten sprzęt jest już w szpitalu, ale stale się zużywa i trzeba kupować nowy. Taki termometr w szpitalu nie jest używany jak w domu - od czasu do czasu - ale wielokrotnie jednego dnia. A każde wsparcie dla szpitala jest potrzebne.

Do zarzutów odniósł się też dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik. - Zwróciły się do nas wolontariuszki, które z własnej woli chcą pomóc szpitalowi. Same określiły, w jakim zakresie i którym oddziałom. Oczywiście było to z nami konsultowane, ale to wyłącznie ich inicjatywa. Jest dla mnie niezrozumiałe, że osoby, które chcą zrobić coś dobrego, które chcą pomoc, napotykają na krytykę - dziwi się dyrektor. - Uważam, że takich osób jest coraz mniej i należy im się szacunek. Dlatego chcę podziękować wolontariuszkom za ich zaangażowanie i wsparcie. Zrobię to również po zakończeniu ich akcji. Chcę też zaapelować, by mimo krytyki ze strony niektórych osób nie zaprzestały swoich działań, bo to co robią, jest bezcenne - podkreślił dyrektor. - To nie jest tak, że my nie zabezpieczamy tego sprzętu dla szpitala. Zabezpieczamy, natomiast dzięki dobrej woli wolontariuszek i wsparciu innych osób, które włączą się w akcję, nie będziemy musieli wydawać środków na wymianę sprzętu, tylko przeznaczymy te pieniądze na inne cele, również z korzyścią dla pacjentów - puentuje dyrektor.