Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Medale od Prezydenta na 20-lecie PCPR

21.11.2019 16:54 | 0 komentarzy | AgaKa

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość związana z powiatowymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego połączona z jubileuszem 20-lecia działalności PCPR.

Medale od Prezydenta na 20-lecie PCPR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony 21 listopada, jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Święto to zostało ustanowione przepisami ustawy o pomocy społecznej.

Z tej okazji w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim odbyła się okolicznościowa uroczystość, podczas której uczczono też 20-lecie działalności centrum. Najpierw w oratorium Świętej Rodziny, mieszczącym się w budynku przy ul. Wałowej 30, odbyła się uroczysta msza w intencji wszystkich pracowników służb społecznych, którą odprawił ks. prałat Bogusław Płonka. Później odbyło się spotkanie w gronie przedstawicieli pomocy społecznej oraz władz powiatu. Wzięli w nim udział starosta Leszek Bizoń, członkini zarządu powiatu odpowiedzialna za pomoc społeczną Krystyna Kuczera, szefowie miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu, a także kierownictwo powiatowych placówek pomocy społecznej oraz systemu wsparcia społecznego osób z niepełnosprawnościami.

Jubileusz 20-lecia PCPR okazał się też okazją do uhonorowania osób w sposób szczególny zasłużonych dla powiatowej pomocy społecznej. Postanowieniem Prezydenta RP z 5 listopada złotym Medalem za Długoletnią Służbę uhonorowana została Alina Osadnik, terapeuta rodzinny. Srebrne Medale przyznano Dagmarze Kopczyńskiej, Ewie Ferek i Alinie Malinie. Z kolei brązowy Medal otrzymała Agnieszka Michalczuk-Nowak.