Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sołectwa Nędzy doczekają się swoich produkcji filmowych?

23.11.2019 15:00 | 1 komentarz | mad

Nie tak dawno ukazał się film o rezerwacie Łężczok, poprzez to stworzono piękną wizytówkę tego miejsca. W Gminie myślą jednak, aby pójść o krok dalej i nagrać podobne filmy, z tym że o poszczególnych sołectwach Nędzy.

Sołectwa Nędzy doczekają się swoich produkcji filmowych?
Radny Henryk Postawka, wójt Anna Iskała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy była beneficjentem projektu grantowego pn. „Promocja lokalnych skarbów przyrody Gminy Nędza”. Jego celem było podniesienie wiedzy wśród mieszkańców o pięknie i potrzebie ochrony rezerwatu przyrody Łężczok oraz znajdującego się na jego terenie osiemnastowiecznego dworku myśliwskiego. Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2010 „Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Łącznie na zadanie udało się pozyskać 9 tysięcy złotych.

– Owocem projektu jest film promocyjno–informacyjny „Rezerwat przyrody Łężczok”, który ukazuje walory przyrodnicze oraz bogactwo gatunkowe flory i fauny rezerwatu – poinformowali na swojej stronie internetowej urzędnicy z Nędzy.

Jednak – jak zdradziła na minionej sesji rady gminy wójt Anna Iskała – jest pomysł, aby również sołectwa Nędzy doczekały się filmowych wizytówek. Filmy miałyby być tworzone przy pozyskaniu środków zewnętrznych, z tych samych źródeł, co produkcja o Łężczoku. – Uważam, to za genialny pomysł – chwalił radny opozycyjny Henryk Postawka. – Nie myślałam, że usłyszę od pana określenie „genialny pomysł” – uśmiechała się wójt Iskała. – Chciałbym, aby to weszło w życie – dorzucił radny Postawka. – Wszystko zależy od dostępnych środków – studził emocje przewodniczący rady Gerard Przybyła.

(mad)


Oto film o Łężczoku:

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza.

Henryk Postawka

Henryk Postawka

Radny gminy Nędza.