środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Kierownik pszowskiego lodowiska w tekturowym czołgu wywołał ogólnopolski skandal

24.11.2019 19:00 | 94 komentarze | juk

W ostatnich dniach ogólnopolskie media obiegło zdjęcie przedstawiające mężczyznę przebranego za czołg, którego lufa była wymierzona w kierunku zmieniających wartę żołnierzy przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Fotografia wywołała skrajne emocje wśród polityków, internatów oraz mieszkańców Pszowa, bo właśnie stamtąd przebrany za czołg mężczyzna pochodzi.

Kierownik pszowskiego lodowiska w tekturowym czołgu wywołał ogólnopolski skandal
Kadr z filmu przygotowanego przez Lotną Brygadę Opozycji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamieszczone przez fotoreportera zdjęcia w mediach społecznościowych szybko obiegło świat wirtualny. Odniósł się do niego m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. „Tzw. „happening” KODu pod Grobem Nieznanego Żołnierza to absolutny skandal. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. MON złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.” - brzmiał jego post opublikowany w mediach społecznościowych. Fotografię skrytykowali również - wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, europoseł Joachim Brudziński oraz były szef MSW, wybrany na posła z list Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz. Krytyka posypała się również w Internecie. Szybko się okazało, że przebranym za czołg mężczyzną był Leszek Piątkowski, kierownik miejskiego lodowiska w Pszowie, były radny miejski w Pszowie. Człowiek w tym mieście powszechnie znany, również przez to, że redaguje lokalne pismo „Pszowik”.

Cały artykuł (a w nim: wyjaśnienia Leszka Piątkowskiego, wywiad z burmistrzem Pszowa Czesławem Krzystałą oraz sonda z mieszkańcami Pszowa) dostępny tylko w „Nowinach Wodzisławskich” z 19 listopada 2019 r. lub w e-wydaniu. KUP TUTAJ.

fot. Kadr z filmu przygotowanego przez Lotną Brygadę Opozycji. 

(juk)