środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kino w Wodzisławiu bez popcornu i innych przekąsek

22.11.2019 13:00 | 4 komentarze | mak

Wiele osób nie wyobraża sobie seansu kinowego bez chrupania prażonej kukurydzy czy innych przekąsek, co zresztą irytuje innych widzów. Czy w Wodzisławiu będzie taka możliwość? O to zapytał radny. Odpowiedź prezydenta nie pozostawia złudzeń. - Sala widowiskowa WCK jest przystosowana do odbioru sztuki filmowej, ale nie jest przystosowana do konsumpcji - stwierdził włodarz.

Kino w Wodzisławiu bez popcornu i innych przekąsek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kino „Pegaz” w Wodzisławskim Centrum Kultury wzbogaciło się o cyfrowy projektor, który placówka zakupiła dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Co ważne, nowy projektor zapewnia najwyższą możliwą jakość dźwięku i obrazu, jak w multipleksach. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu wodzisławskie kino może prezentować wszystkie premierowe tytuły filmowe, również w technologii 3D.

Wiele osób nie wyobraża sobie seansu kinowego bez chrupania prażonej kukurydzy czy innych przekąsek. Albo przynajmniej bez możliwości rozgrzania się przed seansem ciepłą kawą, herbatą, czy też skorzystania z pozostałej oferty punktu gastronomicznego na terenie danego kina. Czy w Wodzisławiu będzie taka możliwość? Radny Mariusz Blazy zadał pytanie w tej sprawie. - Czy Wodzisław Śląski zamierza iść z duchem czasów i konkurencji w stosunku do innych kin, poprzez utworzenie punktu gastronomicznego na terenie WCK? - chciał dowiedzieć się radny. Dopytywał też o możliwość konsumpcji własnych produktów w kinie, np. napojów czy przekąsek.

Więcej w wydaniu Nowin Wodzisławskich z 19 listopada, również w e-wydaniu. KUP TUTAJ.