środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Turze Dzień Seniora świętowało w międzynarodowym gronie [ZDJĘCIA, WIDEO]

20.11.2019 10:33 | 0 komentarzy | mad

To impreza łącząca pokolenia. We wtorkowy wieczór 19 listopada w Turzu odbył się polsko-czeski Dzień Seniora. To już czwarta edycja tego wydarzenia, jednak tradycja tych spotkań sięga 1995 roku. – To wydarzenie, na które czekają seniorzy z naszej miejscowości – przyznaje w rozmowie z nami sołtyska Turza Marcelina Waśniowska.

Turze Dzień Seniora świętowało w międzynarodowym gronie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ponad sto osób wypełniło miejscowy dom kultury, w tym kilkuosobowa grupa seniorów z czeskiego miasta Odry, które jest partnerskim miastem dla Kuźni Raciborskiej. Wspólnie z nimi przyjechał również burmistrz Libor Helis. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, wiceprzewodniczący rady miejskiej i członek rady sołeckiej Gerard Depta, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek oraz dzielnicowy mł. asp. Paweł Wieczorek. Spotkanie po raz czwarty miało wymiar biesiady pod nazwą „Od przedszkola do seniora”, jednak tego typu imprezy dla seniorów w Turzu organizowane są już od 24 lat.

Na początku wtorkowego spotkania przedszkolaki pod opieką Moniki Magdewicz z miejscowej placówki ubarwiły swoim występem wydarzenie. Później zaprosiły kilka osób do wspólnego tańca, wśród tego grona pojawili się również VIP-y. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat”, a seniorzy odpowiedzieli im tym samym. Następnie były oficjalne życzenia oraz zaprzyjaźnione miasta wręczyły sobie nawzajem upominki. Nie zabrakło również koncertu piosenkarza Darka Nowickiego, specjalizującego się w muzyce rozrywkowej oraz smacznego poczęstunku.

Wtorkowe wydarzenie było również wyjątkowe dla lokalnej społeczności z uwagi na nawiązaną współpracę z kołem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuźni Raciborskiej. Współdziałanie ma pozwolić na realizację przeróżnych projektów.

(mad)

Ludzie:

Anna Kijek

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Gerard Depta

Gerard Depta

Wiceprzewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej