Piątek, 15 stycznia 2021

imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Pijany wjechał w ogrodzenie

20.11.2019 08:45 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Łazisk Górnych wyjaśniają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia, do którego doszło minionego weekendu. 36-letni łaziszczanin nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko 2,5 promila alkoholu.

Pijany wjechał w ogrodzenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 17 listopada około po godzinie 3.00 w Łaziskach Górnych na ulicy Orzeskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni łaziszczanin, kierując osobowym peugeotem, jadąc w kierunku Orzesza, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i na łuku drogi wypadł z jezdni, następnie uderzył w ogrodzenie. Zanim mężczyzna trafił do szpitala, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Blisko 2,5 promila - taki bowiem wynik wykazało urządzenie do pomiaru.

Kierujący oraz jego pasażerka trafili do szpitala w Mikołowie. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Łaziskach Górnych. Za prowadzenie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.
(acz)