środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Otwarte Strefy Aktywności już gotowe [ZDJĘCIA]

19.11.2019 16:59 | 0 komentarzy | AgaKa

Siłownie plenerowe, nowoczesne place zabaw dla dzieci, stoły do gry w szachy i warcaby oraz ławeczki, na których można odpocząć w cieniu – to wszystko można znaleźć w dwóch nowych Otwartych Strefach Aktywności, które właśnie powstały w naszym mieście.

Otwarte Strefy Aktywności już gotowe [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki. W ramach tego programu w naszym mieście powstały dwie wielopokoleniowe przestrzenie rekreacyjne - w Zielonym Jarze przy ul. Boryńskiej oraz przy ul. Prawniczej, za siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy.

W żorskich OSA-ch można skorzystać z siłowni pod chmurką, wyposażonych w sześć urządzeń, takich jak: piechur/biegacz, wahadło, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, orbitrek oraz wioślarz. Dla najmłodszych przygotowano bezpieczne place zabaw z piaszczystym podłożem, gdzie dzieci mogą skorzystać z linowej piramidy wspinaczkowej oraz zestawów sprawnościowych z drabinkami, ściankami, podestami i rurami do zjeżdżania. W sąsiedztwie placów zabaw i siłowni znajdują się „strefy relaksu” wyposażone w stoły do gry w szachy i warcaby, tablice edukacyjne z alfabetem Braille’a, ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Koszt całej inwestycji to 307 257,62 zł, z czego 100 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.