Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patriotyczne pieśni zabrzmiały w Rzuchowie

17.11.2019 22:03 | 0 komentarzy | d

W czwartkowy wieczór 14 listopada Dom Kultury w Rzuchowie rozbrzmiewał pieśnią patriotyczną. W taki właśnie sposób miejscowe KGW uczciło 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Patriotyczne pieśni zabrzmiały w Rzuchowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach projektu "Rzuchowianki dla niepodległej" dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kornowacu gospodynie przedstawiły program poetycko-muzyczny. Towarzyszyły im dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rzuchowie przygotowane przez Henriettę Fojcik. Przybyły także zaprzyjaźnione zespoły: Łan z Łańc, Gołeżanki z Grabówki oraz zespół Towarzystwa Miłośników Rydułtów "Klika Machnika". - Zespoły zachwyciły wszystkich śpiewem przepięknych pieśni żołnierskich i powstańczych, czasem bardzo starych i już zapomnianych - relacjonuje Małgorzata Drzeniek z rzuchowskiego KGW.

Wśród zaproszonych gości pojawili się: wójt Grzegorz Niestrój, przedstawiciele GKRPA w Kornowacu Żaneta Wirbilowicz i Dariusz Nowak, dyrektor ZSP w Rzuchowie Mirosława Twardzik oraz sołtys wsi Bronisław Panic.

Ponadto w ramach współpracy z Fundacją na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im. H. Himmla opiekującą się tamtejszym pałacem, na czas wydarzenia wypożyczono wystawę z Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny, która prezentowana była w pałacu.

Ludzie:

Bronisław Panic

Bronisław Panic

Były radny gminy Kornowac i sołtys Rzuchowa

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.