Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Rady Rodziców piszą do radnych i idą do prezydenta Polowego

16.11.2019 20:31 | 12 komentarzy | ma.w

Na Facebooku powstał profil "Nie dla likwidacji raciborskich szkół", a do radnych Raciborza wysłano list podpisany przez Rady Rodziców SP4, SP13, SP15 i SP18. Plany magistratu określono w nim jako "wysoce szkodliwe". - Dlaczego ma zostać poświęcona szkoła centrum, a nie jedna lub kilka szkół dzielnicowych? - pytają w tym piśmie. W obronie Dariusza Polowego stanął radny z Płoni - Paweł Płonka. - Nie da się w nieskończoność utrzymywać wszystkich szkół - argumentuje.

Rady Rodziców piszą do radnych i idą do prezydenta Polowego
Paweł Płonka popiera zamiar likwidacji szkoły w centrum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co sądzisz o likwidacji szkoły w centrum Raciborza?

Na FB zamieścił swój komentarz radny powiatowy PiS Paweł Płonka.

Cóż... widać że każdy myślał że prezydent podejmuje tylko "popularne " dające poklask decyzje

Jak podkreśla radny "Nie da się w nieskończoność utrzymywać wszystkich szkół podstawowych w Raciborzu nie tyle że względów ekonomicznych co po prostu ze względów racjonalnych".  - Miasto się kurczy, pokolenie wyżu demograficznego zakończyło edukację na poziomie podstawówek. Wiem że dla dzieci wygodniejsze jest uczyć się w klasach 17-23 osobowych, ale finansowo na dłuższą metę jest to nie do udźwignięcia dla raciborskiego budżetu. Każda z dzielnic Raciborza ma szkołę podstawową i jest to uzasadnione i ekonomicznie i logistycznie, natomiast pozostawienie 4 dużych szkół w centrum Raciborza przy ujemnym wskaźniku liczebności mieszkańców Raciborza jest po prostu nieekonomiczne - argumentuje Paweł Płonka.

Dodaje przy tym: Możemy owszem za wszelką cenę pozostawić wszystkie szkoły i nie rezygnować z żadnej, ale miejmy tą świadomość, że infrastruktura lokalna (drogi, chodniki, płace zabaw) nie będą mogły być sukcesywnie modernizowane bo po prostu w którymś momencie budżet miasta po prostu się nie zamknie!