Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Operacja likwidacja: Rycka z Kuligą pytają Polowego o kontakty z kuratorium oświaty

16.11.2019 14:50 | 3 komentarze | ma.w

Radni Razem dla Raciborza napisali interpelację do prezydenta miasta z pytaniem o jego pisma do Kuratorium Oświaty w sprawie możliwości likwidacji szkoły podstawowej (SP4, SP13, SP15, SP18).

Operacja likwidacja: Rycka z Kuligą pytają Polowego o kontakty z kuratorium oświaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za powód zapytania radni podali "zaniepokojenie rodziców dzieci uczęszczających w centrum miasta". Miały je wywołać wypowiedź prezydenta Dariusza Polowego na spotkaniu z mieszkańcami Nowych Zagród (12 listopada w II LO) oraz artykuł Nowin Raciborskich o planach magistratu wobec szkół znajdujących się w centralnej części miasta.

- Tych głosów było sporo. Dzwonili do mnie ludzie, których nie znam osobiście, ale uważają, że powinniśmy zareagować na słowa prezydenta - powiedział Nowinom radny Michał Kuliga z Ostroga.

Paweł Rycka jest byłym przewodniczącym komisji oświaty w radzie miasta, za poprzedniej kadencji. Nie planowano wtedy tak radykalnych ruchów w miejskiej oświacie jak likwidacja szkoły.

- Ci rodzice, z którymi rozmawiałem, powiedzieli mi o wizycie przedstawicieli kuratorium w SP15. Chciałbym dowiedzieć się od prezydenta czy utrzymuje on jakieś kontakty z Kuratorium Oświaty w sprawie swoich zapowiedzi na temat przyszłości SP4, SP13, SP15, SP18 - oznajmił nam M. Kuliga. Z jego wiedzy wynika, że środowiska rodziców uczniów z tych placówek zamierzają - wspólnie - rozmawiać wkrótce z prezydentem Polowym.