środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

W sobotę zabawa, w niedzielę wypoczynek

17.11.2019 11:00 | 1 komentarz | mad

Zdaniem wójta Pietrowic Wielkich Andrzeja Wawrzynka sobota to odpowiedni czas na organizację dożynek. Dotychczas jednak wydarzenia te w całym powiecie raciborskim głównie odbywają się w niedziele.

W sobotę zabawa, w niedzielę wypoczynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Który dzień jest lepszy na organizację dożynek?

Maraton dożynkowy co prawda już za nami, ale w gminach nadal wybrzmiewają tematy związane z tymi wydarzeniami. Pietrowice Wielkie były w tym roku organizatorem dożynek dla całego powiatu raciborskiego, a odbyły się w stolicy gminy. Oprócz tego większość sołectw Pietrowic Wielkich zorganizowała swoje mniejsze wydarzenia.

Świętowanie głównie planowano na niedziele, ale pojawiło się także kilka wyjątków, kiedy to główna część odbywała się w sobotę. Tak było m.in. w przypadku Krowiarek. – Chciałbym, aby tak było – mówił na minionej sesji rady gminy wójt Wawrzynek, zauważając, że właśnie o takie rozwiązanie zabiega. – Wiemy, że jest ten czas rozluźnienia, ale musimy pamiętać, że w poniedziałek trzeba iść do pracy. Chcemy, aby nasi mieszkańcy mogli odpowiednio wypocząć i trochę się poradować – uzasadniał swój pogląd.

Wójt, dziękując wszystkim za dobrą współpracę podczas organizacji wydarzeń, nadmienił również o imprezie po raz pierwszy zorganizowanej w ramach dożynkowego świętowania, czyli wyścigu traktorów odbywającym się w Krowiarkach. – Na niejednym boisku piłkarskim nie można zaobserwować takiej liczby ludzi – chwalił frekwencję na wydarzeniu. Wyraził nadzieję, że impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz gminnych imprez.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.