środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Na warsztatach o strefie centrum

14.11.2019 11:29 | 1 komentarz | AgaKa

O możliwych scenariuszach zagospodarowania tzw. strefy centrum dyskutowali uczestnicy warsztatów, które odbyły się 13 listopada w Urzędzie Miasta.

Na warsztatach o strefie centrum
fot. Piotr Kędzierski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4, 5 i 6 listopada odbyły się konsultacje społeczne, podczas których rozmawiano o terenach zlokalizowanych w kwartale ul.: Warszawskiej, Północnej, Porozumienia Jastrzębskiego i Sybiraków oraz od ul. Północnej do nieczynnej linii kolejowej. Właściciel terenu, który posiada do niego tytuł prawny, przedstawił swoje studium zaaranżowania tej przestrzeni, proponując budowę obiektu, w którym znajdowałyby się m.in. sale kinowe, kluby fitness i restauracje, następnie budynków konferencyjno-biurowych i wreszcie nowoczesnych mieszkań, a wszystko to – jak podkreślił – z maksymalnym poszanowaniem zieleni. Zlokalizowane pomiędzy nimi place z fontannami, oczkami wodnymi i zielenią miałyby stanowić miejsce spotkań i integracji. Części mieszkańców, którzy przyszli na spotkania, bardzo przypadło do gustu takie rozwiązanie, inni widzieliby w tym miejscu park.

Obecnie odbywają się warsztaty, gdzie problematyka i dyskusja jest już zawężona do zagadnień przestrzennych, komunikacyjnych, architektonicznych i krajobrazowych w kontekście projektu nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.