Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Gawlina obok piwa, Pepco i rowerów. Wacławczyk: nie wygląda to podniośle

13.11.2019 17:11 | 5 komentarzy | ma.w

Radny powiatowy i przedsiębiorca uważa, że pomnik arcybiskupa - patrioty należy w Raciborzu przenieść pod kościół farny. W obecnej lokalizacji - na rogu ulic Odrzańskiej i Chopina - zdaniem Dawida Wacławczyka „nie wygląda to najlepiej”.

Gawlina obok piwa, Pepco i rowerów. Wacławczyk: nie wygląda to podniośle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy pomnik arcybiskupa Gawliny należy przenieść pod kościół farny?

- Turyści wielokrotnie pytali mnie dlaczego tak ważna postać - arcybiskup Józef Gawlina - jest w Raciborzu tak dziwnie schowana? - dzieli się spostrzeżeniem na swoim FB. Radny komentuje przy tym miejskie obchody Święta Niepodległości. - Oto przemawiającemu prezydentowi przejeżdżają pod nosem rowery, minister i posłowie stoją w kolejce z kwiatami pod ścianą Pepco, a wyprostowanym jak struny harcerzom i innym pocztom sztandarowym przyglądają się od niechcenia konsumenci piwa i kotleta (zza szyby w monstrualnym ogródku). Nie wyglada to najlepiej - twierdzi samorządowiec.

Nie wygląda to podniośle i godnie. Biskup Gawlina stoi wtłoczony gdzieś między parking, ścieżkę rowerową, reklamę Mc Donalda, sklep z pamiątkami a ogródek piwny - uważa Dawid Wacławczyk

Wskazuje, także że obecna lokalizacja pomnika „nie jest miejscem godnym i doniosłym”. Zdaniem radnego trzeba znaleźć „poważniejszą lokalizację”.

- Ja osobiście widziałbym miejsce biskupa polowego Wojska Polskiego przed kościołem farnym. Tło średniowiecznej świątyni zacne, miejsce na uroczystości ładne, jest tam przestrzeń, ład i porządek - rzuca pomysłem Dawid Wacławczyk i jest ciekaw reakcji internautów.


Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza